Prumysl

avokado-pekny-unimex-prumysl

O nás

Pěkný-Unimex Industry je významnou divizí společnosti Pěkný-Unimex s.r.o.

Prostřednictvím širokého a stále inovovaného sortimentu se snažíme o uspokojování představ, potřeb a požadavků našich zákazníků.

Společnost Pěkný-Unimex nabízí svým zákazníkům pod značkami Avokádo, it’s NATURAL, Kucharek a Nadir a široké portfolio potravinářských výrobků – koření a kořenících směsí, marinád, hořčic, křenů, sypkých a tekutých ochucovadel a bujonů, které jsou určeny jak pro retailový, tak i pro gastronomický a průmyslový potravinářský trh.

Prostřednictvím širokého a stále inovovaného sortimentu se snažíme o permanentní uspokojování představ, potřeb a požadavků našich zákazníků z různých oblastí potravinářského průmyslu. Finální produkty vznikají v úzké kooperaci se zákazníkem, který má možnost podílet se na procesu vývoje. Všechny výrobky splňují přísné požadavky pro kvalitu a bezpečnost potravin.

Pracujeme v souladu se systémem stanovujícím požadavky na systém řízení kvality ISO 9001, se systémem řízení v oblasti ochrany životního prostředí a systémem analýzy rizika a stanovení kritických kontrolních bodů HACCP, které zaručují, že výrobní procesy, řízení jakosti i finální produkty splňují nejpřísnější kritéria a zaručují zákazníkům standardní kvalitu všech výrobků. Jsme držitelem certifikačních osvědčení IFS, které obsahuje požadavky systému ISO a HACCP.

avokado-pekny-unimex-prumysl-masny-prumysl

Masný průmysl

Nabízíme nejen koření pro tepelně opracované masné výrobky, ale i přípravky usnadňující a zajišťující stabilitu masné výroby nebo zlepšující vzhled a chuť masných výrobků.

Naše nábídka pro masný průmysl je velmi široká a kromě koření pro tepelně opracované masné výrobky, jako jsou salámy, párky, klobásy, uzená masa, speciality a šunky nabízíme i přípravky, které usnadňují a zajišťují stabilitu masné výroby, zlepšují vzhled a chuť masných a ostatních potravinářských výrobků.

Rádi poskytneme našim zákazníkům i komplexní technologickou podporu při výrobě a vývoj zcela nových výrobků.

Přípravky pro přípravu uzeného a vařeného masa

Pro výrobu uzeného a vařeného masa jsme vyvinuli řadu přípravků s označením LUM.

Přípravky jsou speciálně určeny především pro nástřiky na 30-60 % z původní hmotnosti. Optimální kombinace dobře rozpustných potravinářských aditiv a přísad zajišťuje vysokou stabilitu vázaného láku, vybarvení a celkového chuťového vjemu. Díky použití přípravků LUM finální výrobek bude více šťavnatý, bude mít lepší konzistenci a tím i krájitelnost. Přípravky jsou použitelné pro výrobky ze všech druhů mas a je možné je modifikovat dle záměrů výrobce.

Přípravky pro výrobu šunek a šunkových výrobků

Pro výrobu šunek a šunkových výrobků jsme vyvinuli řadu UNIHAM a HAM.

Kombinace jednotlivých složek v přípravku zajišťuje zvýšenou technologickou jistotu při přípravě šunkových výrobků z částečně mělněné suroviny při zachování tradiční chutě, vybarvení, pevné a soudržné konzistence a příznivé ekonomiky výroby. Přípravky jsou použitelné pro výrobky ze všech druhů mas a je možné je modifikovat dle záměrů výrobce.

Speciální přípravky

Speciální přípravky jsou určeny především pro zlepšení vzhledu a zatraktivnění masných a ostatních potravinářských výrobků.

– Přípravky pro přípravu křehčených mas (použití při výrobě masných polotovarů určených pro grilování nebo jinou kulinářskou úpravu).
– Přípravky s efektem prodloužení stálosti vybarvení a celkové svěžesti výrobků
– Povrchové pokryvy masných výrobků (např. Kuler, Tmavý pokryv, Hemalin)
– Technologické koření – průmyslové kořenící extrakty (UNI pepř, extrakty koření, tekuté paprikové výtažky)
– Barviva, barvící přípravky v sypké formě.

Jednodruhové koření

Sortiment jednodruhového koření je velmi široký, nabízíme kolem 50 druhů výrobků té nejvyšší kvality. V nabídce najdete vše od těch nejpoužívanějších druhů až po nejexotičtější.

Kořenící směsi

V nabídce kořenících směsí máme jak směsi koření (bez soli i s obsahem soli), tak i speciální směsi kombi, což jsou směsi koření a potravinářských přísad. Do této skupiny výrobků řadíme i zeleninové ochucovadlo bez přídavku glutamanu sodného a směs kořenové sušené zeleniny.

Směsi koření jsou připravovány podle tradičních receptur nebo je možné receptury upravovat podle chuťových zvyklostí jednotlivých oblastí a podle zadání zákazníků s garancí jedinečnosti pouze pro ně.

Marinády

Tekuté marinády představují rychlý a bezpečný způsob přípravy chutného masa. Díky perfektní konzistenci výrobků je marinování masa velmi jednoduché.

avokado-pekny-unimex-prumysl-mlekarensky-a-pekarensky-prumysl

Mlékárenský a pekárenský  průmysl

Díky našemu kvalitnímu koření a kořenícím směsím budou vaše výrobky ideálně dochucené i získají pro spotřebitele neodolatelný vzhled.

Pro mlékárenský, pekárenský a cukrárenský průmysl nabízíme jak klasické koření a kořenící směsi, tak i směsi dekoračního koření, které zvyrazňují a zvyšují atraktivitu vašich výrobků. Nabídka koření dokáže uspokojit všechny skupiny zákazníků a na vaše přání s vysoce kvalitními surovinami a moderní výrobní technologií jsme schopni připravit i další druhy koření.

Jednodruhové koření

Sortiment jednodruhového koření je velmi široký, nabízíme kolem 50 druhů výrobků té nejvyšší kvality. V nabídce najdete vše od těch nejpoužívanějších druhů až po nejexotičtější.

Kořenící směsi

Směsi koření jsou připravovány podle tradičních receptur nebo je možné receptury upravovat podle chuťových zvyklostí jednotlivých oblastí a podle zadání  zákazníků s garancí jedinečnosti pouze pro ně.

avokado-pekny-unimex-prumysl-ostatni-odvetvi-potravinarskeho-prumyslu

Ostatní odvětví potravinářského průmyslu

Dle vašich přání a požadavků připravíme koření a potravinářské přípravky na míru, společně s komplexní technologickou podporou při výrobě.

Široké možnosti rádi poskytneme i vám, kteří chcete nabídnout spotřebiteli specifické druhy potravin s dokonalou chutí a vzhledem. V naší nabídce najdete směsi koření na dochucení chipsů, brambůrků, tyčinek nebo instantních polévek. Nabízíme také přípravky, které vám usnadní zajistit stabilitu a kvalitu vašich výrobků. Mimo to jsme připraveni dodat i komplexní technologickou podporu při výrobě a vývoj zcela nových výrobků.

Jednodruhové koření

Sortiment jednodruhového koření je velmi široký, nabízíme kolem 50 druhů výrobků té nejvyšší kvality. V nabídce najdete vše od těch nejpoužívanějších druhů až po nejexotičtější.

Kořenící směsi

Směsi koření jsou připravovány podle tradičních receptur nebo je možné receptury upravovat podle přání zákazníka s garancí jedinečnosti pouze pro ně.

Tekuté koření

Tekuté kořenící přípravky a ochucovadla slouží k ochucení polévek, omáček, salátů a dalších pokrmů. Receptury polévkového koření, sójové a worcestrové omáčky byly vyvinuty na základě tradičních chuti. V souladu se současnými trendy nabízíme polévkové koření a sójovou omáčku ve variantě bez přidaného glutamátu.

Technologické přípravky

V nabídce technologických přípravků máme kutrovací přípravky, stabilizátory přidávané vody a tuku a emulgátory v základní i kombinované formě pro zajištění stability výrobku.

avokado-pekny-unimex-prumysl-baleni

Balení

Našim zákazníkům nabízíme řešení na míru s ohledem na individuální potřeby a přání.

Díky velkému rozsahu výroby a profesionálnímu přístupu nabízíme širokou škálu možností týkající se balení výrobků.

Hotové produkty mohou být baleny v různých typech obalů v objemovém rozmezí až do 50 kg. Pro zákazníky potravinářského průmyslu používáme specializované plastové obaly, které svými vynikajícími bariérovými vlastnostmi zaručují stabilitu našim kvalitním produktům.

Pekny-Unimex-Prumysl-baleni

Zpracováváme Vaše osobní údaje a využíváme cookies, abychom Vám ulehčili využívání našich služeb. Dověďte se více o naši Zásady ochrany soukromí. Seznamte se s Informační povinnost.

Souhlasím