Prumysl

avokado-pekny-unimex-prumysl

O nás

Pěkný-Unimex Industry je významnou divizí společnosti Pěkný-Unimex s.r.o.

Prostřednictvím širokého a stále inovovaného sortimentu se snažíme o uspokojování představ, potřeb a požadavků našich zákazníků.

Společnost Pěkný-Unimex nabízí svým zákazníkům pod značkami Avokádo, it’s NATURAL, Kucharek a Nadir a široké portfolio potravinářských výrobků – koření a kořenících směsí, marinád, hořčic, křenů, sypkých a tekutých ochucovadel a bujonů, které jsou určeny jak pro retailový, tak i pro gastronomický a průmyslový potravinářský trh.

Prostřednictvím širokého a stále inovovaného sortimentu se snažíme o permanentní uspokojování představ, potřeb a požadavků našich zákazníků z různých oblastí potravinářského průmyslu. Finální produkty vznikají v úzké kooperaci se zákazníkem, který má možnost podílet se na procesu vývoje. Všechny výrobky splňují přísné požadavky pro kvalitu a bezpečnost potravin.

Pracujeme v souladu se systémem stanovujícím požadavky na systém řízení kvality ISO 9001, se systémem řízení v oblasti ochrany životního prostředí a systémem analýzy rizika a stanovení kritických kontrolních bodů HACCP, které zaručují, že výrobní procesy, řízení jakosti i finální produkty splňují nejpřísnější kritéria a zaručují zákazníkům standardní kvalitu všech výrobků. Jsme držitelem certifikačních osvědčení IFS, které obsahuje požadavky systému ISO a HACCP.

avokado-pekny-unimex-prumysl-masny-prumysl

Masný průmysl

Nabízíme nejen koření pro tepelně opracované masné výrobky, ale i přípravky usnadňující a zajišťující stabilitu masné výroby nebo zlepšující vzhled a chuť masných výrobků.

Naše nábídka pro masný průmysl je velmi široká a kromě koření pro tepelně opracované masné výrobky, jako jsou salámy, párky, klobásy, uzená masa, speciality a šunky nabízíme i přípravky, které usnadňují a zajišťují stabilitu masné výroby, zlepšují vzhled a chuť masných a ostatních potravinářských výrobků.

Rádi poskytneme našim zákazníkům i komplexní technologickou podporu při výrobě a vývoj zcela nových výrobků.

Přípravky pro přípravu uzeného a vařeného masa

Pro výrobu uzeného a vařeného masa jsme vyvinuli řadu přípravků s označením LUM.

Přípravky jsou speciálně určeny především pro nástřiky na 30-60 % z původní hmotnosti. Optimální kombinace dobře rozpustných potravinářských aditiv a přísad zajišťuje vysokou stabilitu vázaného láku, vybarvení a celkového chuťového vjemu. Díky použití přípravků LUM finální výrobek bude více šťavnatý, bude mít lepší konzistenci a tím i krájitelnost. Přípravky jsou použitelné pro výrobky ze všech druhů mas a je možné je modifikovat dle záměrů výrobce.

Přípravky pro výrobu šunek a šunkových výrobků

Pro výrobu šunek a šunkových výrobků jsme vyvinuli řadu UNIHAM a HAM.

Kombinace jednotlivých složek v přípravku zajišťuje zvýšenou technologickou jistotu při přípravě šunkových výrobků z částečně mělněné suroviny při zachování tradiční chutě, vybarvení, pevné a soudržné konzistence a příznivé ekonomiky výroby. Přípravky jsou použitelné pro výrobky ze všech druhů mas a je možné je modifikovat dle záměrů výrobce.

Speciální přípravky

Speciální přípravky jsou určeny především pro zlepšení vzhledu a zatraktivnění masných a ostatních potravinářských výrobků.

– Přípravky pro přípravu křehčených mas (použití při výrobě masných polotovarů určených pro grilování nebo jinou kulinářskou úpravu).
– Přípravky s efektem prodloužení stálosti vybarvení a celkové svěžesti výrobků
– Povrchové pokryvy masných výrobků (např. Kuler, Tmavý pokryv, Hemalin)
– Technologické koření – průmyslové kořenící extrakty (UNI pepř, extrakty koření, tekuté paprikové výtažky)
– Barviva, barvící přípravky v sypké formě.

Jednodruhové koření

Sortiment jednodruhového koření je velmi široký, nabízíme kolem 50 druhů výrobků té nejvyšší kvality. V nabídce najdete vše od těch nejpoužívanějších druhů až po nejexotičtější.

Kořenící směsi

V nabídce kořenících směsí máme jak směsi koření (bez soli i s obsahem soli), tak i speciální směsi kombi, což jsou směsi koření a potravinářských přísad. Do této skupiny výrobků řadíme i zeleninové ochucovadlo bez přídavku glutamanu sodného a směs kořenové sušené zeleniny.

Směsi koření jsou připravovány podle tradičních receptur nebo je možné receptury upravovat podle chuťových zvyklostí jednotlivých oblastí a podle zadání zákazníků s garancí jedinečnosti pouze pro ně.

Marinády

Tekuté marinády představují rychlý a bezpečný způsob přípravy chutného masa. Díky perfektní konzistenci výrobků je marinování masa velmi jednoduché.

avokado-pekny-unimex-prumysl-mlekarensky-a-pekarensky-prumysl

Mlékárenský a pekárenský  průmysl

Díky našemu kvalitnímu koření a kořenícím směsím budou vaše výrobky ideálně dochucené i získají pro spotřebitele neodolatelný vzhled.

Pro mlékárenský, pekárenský a cukrárenský průmysl nabízíme jak klasické koření a kořenící směsi, tak i směsi dekoračního koření, které zvyrazňují a zvyšují atraktivitu vašich výrobků. Nabídka koření dokáže uspokojit všechny skupiny zákazníků a na vaše přání s vysoce kvalitními surovinami a moderní výrobní technologií jsme schopni připravit i další druhy koření.

Jednodruhové koření

Sortiment jednodruhového koření je velmi široký, nabízíme kolem 50 druhů výrobků té nejvyšší kvality. V nabídce najdete vše od těch nejpoužívanějších druhů až po nejexotičtější.

Kořenící směsi

Směsi koření jsou připravovány podle tradičních receptur nebo je možné receptury upravovat podle chuťových zvyklostí jednotlivých oblastí a podle zadání  zákazníků s garancí jedinečnosti pouze pro ně.

avokado-pekny-unimex-prumysl-ostatni-odvetvi-potravinarskeho-prumyslu

Ostatní odvětví potravinářského průmyslu

Dle vašich přání a požadavků připravíme koření a potravinářské přípravky na míru, společně s komplexní technologickou podporou při výrobě.

Široké možnosti rádi poskytneme i vám, kteří chcete nabídnout spotřebiteli specifické druhy potravin s dokonalou chutí a vzhledem. V naší nabídce najdete směsi koření na dochucení chipsů, brambůrků, tyčinek nebo instantních polévek. Nabízíme také přípravky, které vám usnadní zajistit stabilitu a kvalitu vašich výrobků. Mimo to jsme připraveni dodat i komplexní technologickou podporu při výrobě a vývoj zcela nových výrobků.

Jednodruhové koření

Sortiment jednodruhového koření je velmi široký, nabízíme kolem 50 druhů výrobků té nejvyšší kvality. V nabídce najdete vše od těch nejpoužívanějších druhů až po nejexotičtější.

Kořenící směsi

Směsi koření jsou připravovány podle tradičních receptur nebo je možné receptury upravovat podle přání zákazníka s garancí jedinečnosti pouze pro ně.

Tekuté koření

Tekuté kořenící přípravky a ochucovadla slouží k ochucení polévek, omáček, salátů a dalších pokrmů. Receptury polévkového koření, sójové a worcestrové omáčky byly vyvinuty na základě tradičních chuti. V souladu se současnými trendy nabízíme polévkové koření a sójovou omáčku ve variantě bez přidaného glutamátu.

Technologické přípravky

V nabídce technologických přípravků máme kutrovací přípravky, stabilizátory přidávané vody a tuku a emulgátory v základní i kombinované formě pro zajištění stability výrobku.

avokado-pekny-unimex-prumysl-baleni

Balení

Našim zákazníkům nabízíme řešení na míru s ohledem na individuální potřeby a přání.

Díky velkému rozsahu výroby a profesionálnímu přístupu nabízíme širokou škálu možností týkající se balení výrobků.

Hotové produkty mohou být baleny v různých typech obalů v objemovém rozmezí až do 50 kg. Pro zákazníky potravinářského průmyslu používáme specializované plastové obaly, které svými vynikajícími bariérovými vlastnostmi zaručují stabilitu našim kvalitním produktům.

Pekny-Unimex-Prumysl-baleni

We process your personal data and use cookies in order to facilitate your use of the our services. Learn more about our Privacy Policy. Familiarize yourself with the information provided by the controller.

I agree