Aktuality

Vůně Vánoc

Představte si sami sebe zachumlané v dece, s talířkem vánočního cukroví a hrníčkem svařeného vína v ruce. Domácnost provoněná skořicí, hřebíčkem a dalším aromatickým kořením. Zní vám to povědomě? Konečně je tady jedno z nejkrásnějších období v roce – Vánoce!

Vánoce jsou časem, kdy jsme se svými nejbližšími, ať už s přáteli, nebo s rodinou. Vánoční atmosféru vykouzlí výzdoba našich domovů a pečení cukroví. Obvykle se začíná s pečením medových perníčků – jejich přípravu milují i děti, jelikož mohou vykrajovat a poté zdobit.

Mezi nejoblíbenější vánoční koření patří skořice. Slouží jako krásná a voňavá dekorace. Neobejde se bez ní cukroví a horké vánoční nápoje, jako je punč, či svařené víno. Zkuste svařit naše koření na svařák i s pivem, budete mile překvapeni.

Kromě tradičního vánočního cukroví vyzkoušejte letos i jedno netradiční- domácí čokoládové lanýže, jsou krásně ovoněné čokoládou a perníkem.

A až zapálíte poslední svíčku na adventním věnci, překrojíte jablko, pustíte lodičky a budete čekat na Ježíška, zastavte se a vychutnejte si ten vzácný okamžik, kterých je v dnešní uspěchané době tak málo.

Ať máte na slavnostní štědrovečerní večeři tradiční rybí polévku a poté kaprabramborovým salátem, nebo něco jiného, nezapomeňte si schovat šupinu pod talíř, abyste měli příští rok hodně štěstí a peněz.

Myslete na to, že vánoční svátky jsou především svátky klidu a míru. Vychutnejte si je...

Krásný vánoční čas a vše nejlepší v novém roce vám přeje Avokádo!

Více aktualit

Zpracováváme Vaše osobní údaje a využíváme cookies, abychom Vám ulehčili využívání našich služeb. Dověďte se více o naši Zásady ochrany soukromí. Seznamte se s Informační povinnost.

Souhlasím