Aktuality

Vánoce s vůní koření

Adventní čas je právě v začátku a v mnoho domácnostech tím začíná i příprava na Vánoce.

Začíná se péct cukroví, ke kterému neodmyslitelně patří koření. Pojďte si tento čas zpříjemnit s kořením Avokádo!

Jako první cukroví se obvykle pečou perníčky. Potřebují totiž čas na změknutí. Na perníčky si každá hospodyňka směs koření vyráběla sama, mnohé si koření i dnes vyrábí. Skvělou alternativou je použít připravenou směs na perník, ve které je skořice, koriandr, anýz, hřebíček a muškátový ořech, koření je již namíchané ve správném poměru a nemusíte se trápit s mletím koření.

Další voňavé koření, které patří k pečení cukroví je třeba zázvor a citronová kůra.Zázvor je výborný na zázvorové sušenky, tzv. zázvorky. Zázvor má jemně pikantní chuť a cukroví dodá vynikající specifickou chuť. Zázvor se dá využít v chladném období i jinak.  Když si dáte každé ráno hrnek zázvorového čaje s citronem a medem budete ochráněni před kdejakým bacilem.

Citronová kůra se dá využít do různých těst na cukroví. Výborné jsou například citronové kolečka s citronovou polevou. Citron však dokáže provonět jakékoli těsto na cukroví, vhodné je jí přidat například do lineckého.

V nadcházejícím zimním období nás také zahřeje svařené víno či punč, ke kterému neodmyslitelně patří chuť a vůně skořice a hřebíčku.

Skořice má pozitivní účinky na náš organizmus, organizmus prohřívá a má uvolňující účinky. Pozitivní účinky má i při nachlazení. I hřebíček má léčebné a protizánětlivé účinky. V kombinaci se skořicí jej však můžeme využít i při kreativních činnostech. Můžete jej například přidat do domácí potpourri. Což jsou sušené květiny se směsí koření, které vám krásně provoní domácnost.

Krásný, pohodový a kořením provoněný čas vánoční vám přeje Avokádo!

Více aktualit

Zpracováváme Vaše osobní údaje a využíváme cookies, abychom Vám ulehčili využívání našich služeb. Dověďte se více o naši Zásady ochrany soukromí. Seznamte se s Informační povinnost.

Souhlasím