Aktuality

Novinka od Avokáda – Muškátový ořech mletý

Na závěr roku 2014 přináší našim zákazníkům novinku.

Muškátový ořech používaly již naše babičky a i nadále je velmi vyhledávané zejména gurmány a milovníky exotické kuchyně.

Muškátový ořech je vysušené semeno plodu pocházejícího z ozdobného stromu muškátovníku pravého. Využívá se především jako koření podporující chuť k jídlu a zajišťující klidné trávení.

Muškátový oříšek má vysoce aromatickou, nahořkle sladkou chuť, která se výborně hodí do polévek, omáček. Skvělý je v kombinaci s bramborami, například v bramborové kaši, bramborové polévce či kroketách. Smetanovým polévkám a omáčkám dodá špetku ostré chuti. Muškátový ořech se přidává také do sladkých jídel a dezertů, krásně dochutí perníčky, vánoční cukroví či ovocný kompot.

Při vaření s muškátovým oříškem se musí zacházet opatrně, je velice aromatický a proto ho stačí jen na špičku nože.

Vyzkoušejte skvělé květákové pyré či salát z čekanky s muškátovým ořechem. Tyto a další recepty najdete na našich stránkách galeriereceptu.cz

Koupíte balené v sáčcích s gramáží 10 g . Výrobek můžete najít v obchodních řetězcích Makro.

muskatovy_orech_avo_lepsi

 

Více aktualit

Zpracováváme Vaše osobní údaje a využíváme cookies, abychom Vám ulehčili využívání našich služeb. Dověďte se více o naši Zásady ochrany soukromí. Seznamte se s Informační povinnost.

Souhlasím