O naší společnosti

Pěkný-Unimex

Společnost Pěkný-Unimex s.r.o. byla založena v roce 1992 jako malá firma a ve své obchodní činnosti se zaměřila především na suroviny pro potravinářský průmysl. V roce 1994 se majitelé rozhodli pro vstup na retailový trh koření se značkou  Nadir, která nabízela široký sortiment jednodruhového koření a směsí.

Nejvýraznější zlom v oblasti nárůstu prodejů nastal v roce 1998, kdy byla převzata značka Avokádo, která se stala vlajkovou lodí společnosti. Vzhledem k rozšíření obchodních aktivit bylo založeno též obchodní zastoupení na Slovensku. V souvislosti s nárůstem výroby bylo nutné rozšířit výrobní i personální kapacity společnosti a tak byla vytvořena nová organizační struktura a zahájena výroba v novém moderním výrobním závodě v Humpolci ( 2001 ), kde byla soustředěna výroba tekutého koření a marinád.

V roce 2002 se přesouvá výroba ze Zbůchu do nových prostor v Tachově. Otevření nového výrobního závodu ve Veverské Bítýšce znamená další rozšíření sortimentní nabídky společnosti PU a uvedení další retailové značky Vitka  na retailový trh.

V roce 2003 společnost poprvé zavedla a získala certifikaci integrovaného systému řízení a získání certifikátů ISO 9001, ISO 14001 a HACCP.

V roce 2007 došlo k převzetí firmy renomovaným polským producentem koření a kořenících směsí společnosti Prymat. Spojení výrobních kapacit, prodejních a marketingových znalostí vede k silnějšímu postavení obou společností nejen v boji s konkurencí, ale i směrem k obchodním partnerům a zákazníkům. Tímto spojením vzniká jeden z největších výrobců koření a kořenících směsí ve střední Evropě.

 

Politika

jakosti

 

Velmi rychlý dynamický rozvoj zařadil společnost mezi přední významné představitele kořenářských producentů na českém trhu.

V současné době společnost Pěkný-Unimex nabízí svým zákazníkům pod značkami Avokádo, Nadir a Kucharek široké portfolio potravinářských výrobků – koření a kořenících směsí, marinád, sypkých a tekutých ochucovadel,  které jsou určeny jak pro retailový, tak i pro gastronomický a průmyslový potravinářský trh.

Společnost

Pěkný-Unimex

TATO STRÁNKA POUŽÍVÁ SOUBORY Prohlížením této stránky souhlasíte s jejich použitím, dle aktuálního nastavení prohlížeče. Chcete-li získat další informace o používání souborů „cookies” nebo možnosti změny jejich nastavení jdete na OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ (odkaz).

Souhlasím